Kempy

Poslanie:

Ochutnať pocit stratena v cudzej krajine, maximálne spoľahnutie sa na neznámych Rotariánov, pochopenie idey Rotary, nadväzovanie priateľstiev, spoznávanie chutí, vôní, odlišností. Rozdávanie vlastných skúseností a poznaní, propagácia vlastnej krajiny medzi inými kultúrami. To všetko pre jediný cieľ – podpora porozumenia, tolerancie a mieru medzi rôznymi národmi vo svete.

Kempy (krátkodobá výmena) v Rotary klube Nitra od roku 1995 do roku 2017

Počet výmenných študentov spolu:     162

Out:                                                     106

In:                                                        56

Krajiny out:      Nemecko, Rakúsko, Maďarsko, Taliansko, Španielsko, Lotyšsko, USA, Kanada, Turecko, Francúzsko, UK, Island, Dánsko, Švajčiarsko, Holandsko, Nórsko, Slovinsko

Krajiny in:        Nemecko, Rakúsko, Maďarsko, Taliansko, Španielsko, Litva, USA, Kanada, Turecko, Francúzsko, Austrália, Taiwan, India, Rusko, Česká republika, Poľsko, Bulharsko, Rumunsko, Nórsko, Dánsko, Belgicko, Holandsko, Slovinsko

Zázemie kempov: Nitra, Bratislava, Nízke Tatry, Západné Tatry, Štiavnické vrchy, Pohronie

Zameranie kempov v Nitre: kultúra, cyklistika, horská turistika, vodné športy, zimné zážitky

Najčastejšie zameranie kempov out: kultúra, dejiny, príroda, turistika, cyklistika, jazyky, televízia

Čo ťa priviedlo k organizovaniu kempov Rotary?

„Nuž v mojom prípade náhoda, chýbal parťák do partie tak som sa prihlásil.. po skončení kempu mi zostali krásne spomienky a to bola veľká motivácia do ďalšieho roku, nuž a tých rokov bolo nakoniec šesť… Boli to krásne roky s úžasnými ľuďmi, či už spoluorganizátormi alebo účastníkmi kempu. A aká mi zostala spomienka, spoznal som veľké množstvo priateľov z celého sveta, z mnohými som stále v kontakte a na to všetko stačili len dva týždne v Rotary kempe, to hovorí za všetko. Ďakujem Rotary za túto možnosť, zostane mi to navždy v srdci.“

• Miroslav Miretínsky, YEO

Prečo si sa rozhodol prísť na kemp na Slovensko?

„I wanted to experience something different. So I chose the country I didn´t know much about. And the program. The program looked so cool.“

• Miguel Romero Sánchez, Španielsko

Popíš chuť Slovenska, ako ti ho kemp predstavil:

„It could taste like when you drink coke for breakfast: so sweet and so good, perfect to start and have a good day“

• Eliza Barbé, Francúzsko

Čo ťa najviac prekvapilo:

„The best winter holiday I´ve ever been to, really – and I am from Italy!! And the people are so openminded, I mean, so nice..“

• Luca Pontarollo, Taliansko